Nová skúsenosť s Erasmus+ - virtuálna mobilita v rámci voliteľného predmetu Blended mobility SmartSoc

Milé študentky a milí študenti, chceli by sme Vám dať do pozornosti zaujímavú príležitosť, ako počas letného semestra spoznať nových kamarátov-študentov a učiteľov zo zahraničných univerzít. V rámci výberového predmetu Blended mobility SmartSoc ohodnoteného 4 ECTS môžete ako člen medzinárodného zmiešaného tímu počas letného semestra získať a zvyšovať svoje podnikateľské zručnosti.

Je to skvelá príležitosť vyskúšať si nový spôsob vzdelávania. Na spomínanom predmete budete spoločne v tíme vypracovávať podnikateľský plán pre virtuálny start-up. Pracovať budete podľa pokynov z prípadovej štúdie zameranej na jednu zo zaujímavých tém spojených z IKT:

• Diaľkový prieskum zeme - Smart zber geografických údajov
  • Smart spravovanie samospráv a podpora spoluúčasti verejnosti na rozhodovaní samospráv
  • Digitalizácia údajov o potravinách pred skončenou zárukou spotreby - No More Food Waste
  • Kreatívny teambuilding s využitím 3D tlače
  • Smart google streep mapy - navigácia pre osoby so špeciálnymi potrebami
  • Využitie dronov pre spravovanie zelených miest
  • Využitie IT trendov pre smart farmárstvo hmyzu pre nové potraviny
  • Minimalizácia rizika šírenia covid-19 pomocou IT technológií.

Predmet je v súčasnosti pokrytý projektom SmartSoc (Education of Future ICT Experts Based on Smart Society Needs).

Veríme, že pandemická situácia sa ustáli a bude možné okrem virtuálnej mobility vykonať aj fyzickú mobilitu (workshop), na ktorom sa stretnú všetci študenti a lektori (približne 40 študentov a 20 učiteľov) z 12 univerzít a 8 krajín (prehľad členom konzorcia projektu SmartSoc). Workshop sa bude konať v Žiline, od 9. do 20. mája 2022.

V prípade záujmu o tento predmet, prosím vyplňte prihlasovaný formulár najneskôr do 22. decembra 2021. V prípade otázok kontaktujte pána prodekana pre zahraničné vzťahy, rád Vám poskytne aj ďalšie informácie.