Ocenenie dlhoročnej spolupráce s IT klastrom ZAIT a jeho prínosu k rozvoju fakulty

Milá akademická obec i široká verejnosť,

s radosťou Vás chceme informovať, že 15. decembra bola IT klastru ZAIT odovzdaná pamätná medaila za dlhoročný prínos IT klastra k rozvoju Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline, ktorá je udelená pri príležitosti 70. výročia založenia Žilinskej univerzity v Žiline. Pamätnú medailu z rúk pána dekana prof. Ing. Emila Kršáka, PhD. prevzal prezident združenia Ing. Marián Koprda. Udelená pamätná medaila je prejavom našej vďaky za dlhoročnú spoluprácu.

Fakulta riadenia a informatiky UNIZA je hrdým členom IT klastra ZAIT, v rámci ktorého sa podieľa na napĺňaní spoločných cieľov tohto združenia. Sme veľmi radi, že spoločne môžeme rozvíjať IT komunitu v Žiline i v Žilinskom kraji. Spoločnými aktivitami sa nám podarilo v priebehu posledných šiestich rokov zvýšiť počet prihlášok na naše atraktívne študijné programy o viac ako 60 %, pričom sme veľmi radi, že rastie podiel dievčat na informaticky zameraných študijných programov.

Tešíme sa na prehlbovanie a rozvoj spolupráce v roku 2024.