Ocenenie dlhoročnej spolupráce so SPŠ informačných technológií v KNM a jej prínosu k rozvoju fakulty

Milá akademická obec i široká verejnosť,

s radosťou Vás chceme informovať, že 1. marca bola Strednej priemyselnej škole informačných technológií v Kysuckom Novom Meste odovzdaná pamätná medaila za jej dlhoročný prínos k rozvoju Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline, ktorá je udelená pri príležitosti 70. výročia založenia Žilinskej univerzity v Žiline. Pamätnú medailu z rúk pána dekana prof. Ing. Emila Kršáka, PhD. prevzal pán riaditeľ školy Ing. Milan Valek. Udelená pamätná medaila je prejavom našej vďaky za dlhoročnú spoluprácu.

Fakulta riadenia a informatiky UNIZA dlhodobo spolupracuje so SPŠ informačných technológií v Kysuckom Novom Meste vo viacerých oblastiach. Spolupráca je rozvíjaná v rámci IT klastra ZAIT, ale aj v rámci platformy Sieťové fórum, ktorá združuje učiteľov stredných škôl vyučujúcich alebo zaoberajúcich sa problematikou počítačových sietí. Žiaci sa aktívne zúčastňujú na workshopoch, letných školách a súťažiach, ktoré organizuje fakulta pre šikovných žiakov stredných škôl.

Každoročne fakulta eviduje viac ako 80 prihlášok na bakalárske študijné programy z tejto partnerskej strednej školy. Aktuálne na 1. a 2. stupni študuje 122 študentov a minulý akademický rok 2022/2023 úspešne absolvovalo štúdium na fakulte 23 študentov.

Tešíme sa na prehlbovanie a rozvoj spolupráce v roku 2024.