Poznáme víťazov finálového kola druhého ročníka súťaže 3D tlač

V priestoroch Fakulty riadenia a informatiky UNIZA sa dňa 22. marca 2024 uskutočnilo finálové kolo 2. ročníka súťaže 3D tlače. Z pôvodného počtu 184 prihlásených stredoškolákov a stredoškoláčok z celého Slovenska, čo svedčí o vysokom záujme v tejto oblasti, sa do finále prebojovalo 11 finalistov.

Vo finálovom kole mali súťažiaci tento rok namodelovať, vytlačiť a odprezentovať spravodlivú a falošnú hernú kocku s možnosťou použitia rôznych závaží. Rozdiely medzi najvyššími troma priečkami boli veľmi tesné, keďže rozdiel medzi nimi bol len o jeden bod. Na prvých troch miestach sa umiestnili:

1. miesto: Konrád Račko zo Spojenej školy Komárňanskej, Nové zámky

2. miesto: Ivo Mišicin z Gymnázia Komenského, Trebišov

3. miesto: Adam Mižu z Strednej priemyselnej školy Hálovej, Bratislava

Rozdiel oproti minulému ročníku bol v tom, že absolútny víťaz si mohol vybrať z dvoch tlačiarní - Original Prusa MINI+ vybavenou plátom so zrnitým povrchom a senzorom filamentu, a Bambu Lab A1 mini Combo s AMS lite, pričom víťaz si vybral 3D tlačiareň Bambu Lab. Každý finalista si zo súťaže odniesol filament vďaka podpore od internetového obchodu materialpro3d.sk.

Víťazom a ostatným finalistom srdečne blahoželáme ku skvelému úspechu a prajeme im veľa úspechov v oblasti modelovania a 3D tlače. Veríme, že s viacerými z nich sa stretneme budúci rok na ďalšom ročníku súťaže alebo už ako so študentmi na chodbách Fakulty riadenia a informatiky UNIZA.

Poďakovanie patrí našim kolegom z Katedry technickej kybernetiky v zložení Ing. Lukáš Čechovič, PhD., Ing. Andrej Tupý, Ing. Michal Kubaščík a Marek Tebeľák za úspešnú organizáciu 2. ročníka súťaže 3D tlače.