Programátorské súťaže CTU Open 2021 a CERC 2020 - výsledky

27 novembra sa uskutočnila programátorská súťaž CTU Open 2021. Súťaž súčasne prebiehala v Prahe, Plzni, Ostrave a Žiline. Celkovo sa oficiálnej časti súťaže zúčastnilo 30 tímov, vrátane 4 tímov z našej fakulty.

Naše najlepšie 2 tímy sa na CTU Open 2021 umiestnili nasledovne:

Celkové umiestnenieTím v zloženíVyriešené príklady
9.Michal Kováčik, Lukáš Mlkvik, Tomáš Gerát4
17. Dávid Matis, Ľubomír Králik, Tomáš Lokša3

Zároveň sa v septembri konalo aj stredoeurópske kolo súťaže CERC 2020, ktoré bolo kvôli pandémii minulý rok odložené. Súťaž sa konala v netradičnom "online" formáte. Celkovo sa na nej zúčastnilo 88 tímov zo siedmich krajín (Česká republika, Chorvátsko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko a Slovinsko).

Naše najlepšie 2 tímy sa na CERC 2020 v náročnej konkurencii umiestnili nasledovne:
Celkové umiestnenieTím v zloženíVyriešené príklady
48.Tomáš Lokša, Kristián Hargaš, Branislav Baláž2
65. Michal Kováčik, Tomáš Gerát, Lukáš Mlkvik1
Náš najlepší tím bol zároveň druhým najlepším tímom v rámci tímov zo Slovenska. Pre oba tímy to bola vôbec prvá účasť na takejto súťaži.

Chceme sa poďakovať všetkým súťažiacim a držíme palce postupujúcim na stredoeurópskom kole CERC 2021.

Za organizáciu: Peter Tarábek a Marek Moravčík