Projekt OOP4FUN - nadnárodné projektové stretnutie v Pardubiciach

Konzorcium projektu OOP4FUN sa vo štvrtok 30. novembra 2023 a v piatok 1. decembra stretlo v Pardubiciach v Českej republike, aby zhodnotilo druhý rok projektu.

Toto hybridné nadnárodné projektové stretnutie sa konalo na Fakulte elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Hlavným cieľom tohto stretnutia bolo zhodnotiť aktuálny vývoj projektu a dohodnúť sa na budúcich projektových aktivitách, míľnikoch, podujatiach a výsledkoch. Dôležitou súčasťou projektového stretnutia bol workshop, na ktorom sa partneri projektu oboznámili s IDE Greenfoot, vrátane prezentácie a diskusie týkajúcej sa projektového výsledku 3 "Vypracovanie nových učebných osnov pre (výučbu) programovania". Uskutočnilo sa aj zhrnutie projektového výsledku 2 "Návrh výučby s novou základnou myšlienkou (výučby) programovania".

Projektoví partneri v Pardubiciach diskutovali o riadení projektu, rozpočte a termínoch pre rok 2024. Prezentácia a diskusia o úlohách projektových partnerov k projektovému výsledku 4 "Materiály pre učiteľov - prenos skúseností pre súčasných a budúcich učiteľov + e-learningová platforma" definovala budúcu prácu.

Uskutočnila sa aj návšteva Gymnázia Pardubice, Dašická (partnera projektu).

V roku 2024 sa chystá množstvo podujatí, z toho multiplikačné podujatia, výučbová a vzdelávacia aktivita a záverečná konferencia. Ukončenie projektu je plánované v septembri 2024.

Projekt OOP4FUN je zameraný na učiteľov stredných škôl.

Pripravujeme prehľad súčasných metód, metodík a koncepcií v objektovo orientovanom programovaní pre učiteľov stredných škôl.
Pripravíme učebné osnovy a príručky (učebnice + online obsah).
Tím expertov a odborníkov zo zúčastnených univerzít má široké spektrum odborných znalostí, vedeckých a profesionálnych záujmov a úspechov.
Hlavným a jedinečným poslaním tohto medzinárodného tímu by mohlo byť posilnenie učebných osnov a výsledkov projektov zameraných na študentov a učiteľov, ktorí sa učia a vyučujú OOP prostredníctvom vývoja hier, vedomosťami a zručnosťami súvisiacimi s procesom vývoja a spolupráce v reálnom a virtuálnom prostredí.

Viac o projekte: https://oop4fun.eu/