Projekt TEACH4EDU4 - online kick-off meeting

V utorok 8. decembra 2020 sa Fakulta riadenia a informatiky zúčastnila na úvodnom stretnutí medzinárodného strategického projektu v oblasti vysokoškolského vzdelávania TEACH4EDU4 - Urýchlenie prechodu na Edu 4.0 na vysokých školách. Stretnutie hostil koordinátor projektu - Fakulta organizácie a informatiky (FOI) Záhrebskej univerzity. 30-mesačný projekt je financovaný v rámci programu Európskej komisie Erasmus + v celkovej výške 296 845,00 eur.

Cieľom tohto mimoriadne dôležitého projektu je zdokonaliť vysokoškolské vzdelávanie v rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti informatiky s cieľom umožniť výučbu v súlade s modernými inovatívnymi svetovými trendmi v hybridnom a medzinárodnom prostredí a potrebami priemyslu 4.0.

Aj keď sa prvé stretnutie muselo konať online, partnerom sa podarilo dosiahnuť cieľ spoznať zapojené tímy a urobiť počiatočnú koordináciu aktivít a očakávaných výsledkov, ktoré im umožnia preskúmať, naučiť a implementovať zmeny opísané ako ciele projektu.

Okrem Fakulty riadenia a informatiky sú partnermi tohto projektu popredné európske univerzity v oblasti informatiky a príbuzných vied a pedagogických vied: Fakulta organizácie a informatiky (koordinátor) Záhrebskej univerzity (Chorvátsko), The Open University (Spojené kráľovstvo), University of Belehrad (Srbsko), Tallinn University (Estónsko), Universita Degli Studi Dell'Aquila (Taliansko) a Universitat Politecnica de Catalunya (Španielsko).

Počas projektu budú partneri spoločne pracovať na piatich hlavných výsledkoch a začnú vytvorením katalógu inovatívnych vyučovacích metód a súvisiacich zručností v súlade s potrebami Industry 4.0, ktorý bude koordinovaný odborníkmi z Open University (UK).

Príspevok Fakulty riadenia a informatiky v tomto projekte zahŕňa vývoj Manifestu partnerstva - Prenositeľnosť vyvinutých modelov výučby. To znamená, že Fakulta riadenia a informatiky bude koordinovať prenos vedomostí a skúseností s cieľom posilniť a rozšíriť výsledky projektu po dobe riešenia projektu, ako aj umožniť prenosnosť do ďalších partnerstiev a domén.

Jedným z najväčších očakávaných dopadov projektu bude dopad na vysokoškolských učiteľov a študentov z partnerských inštitúcií, ktorí prostredníctvom praktickej práce v medzinárodných online spoločných učebniach získajú cenné vedomosti z oblasti a jedinečné skúsenosti s prácou a učením v medzinárodných tímoch a online prostredí. v rámci tohto projektu.