Slávnostné odovzdanie prestížneho ocenenia „Scheidt & Bachmann Award“ 2021

Tento týždeň sa uskutočnilo na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA slávnostné odovzdanie prestížneho ocenenia „Scheidt & Bachmann Award“, ktoré bolo udelené Ing. Dominike Petríkovej – absolventke študijného programu Informačné systémy.

Ocenená bola jej diplomová práca „Služba predikcie porúch IoT zariadení založená na strojovom učení“, v ktorej navrhla mechanizmus zberu dát s následnou službou predikcie poruchovosti zariadení. Služba poskytuje široké spektrum regresných aj klasifikačných predikčných algoritmov na odhadovanie blížiacej sa poruchy a prostredníctvom umelej neurónovej siete umožňuje predpovedať hodnoty časového radu veličiny, ktorá môže indikovať poruchu. Pozornosť bola venovaná aj odhadnutiu najvhodnejších algoritmov pri predpovedaní porúch aktuálne používaných zariadení a výberu vhodných nezávislých premenných na predikciu.

Vedúcim diplomovej práce bol Ing. Vladimír Pšenák, PhD. (M2M Solutions, s.r.o.) a tútorkou práce bola Ing. Katarína Zábovská, PhD. z Katedry matematických metód a operačnej analýzy.

Touto cestou chceme poďakovať nášmu dlhoročnému a kľúčovému partnerovi – spoločnosti Scheidt & Bachmann Slovensko za podporu mladých talentov na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA. Dominike srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov.