Študenti FRI UNIZA na BIP BETA na Fakulte ekonomicko-správní Univerzity Pardubice

11 študentov FRI UNIZA sa v pondelok 20. februára 2023 zapojilo do zmiešaného intenzívneho programu BETA! (Blended Intensive Programme - BIP) na Fakulte ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Nosnou myšlienkou tohto kurzu je: "Buďte zaangažovaní, konajte!" Jeho názov: PRINCÍPY DOBRÉHO RIADENIA A REGIONÁLNEHO ROZVOJA.

BIP BETA! je podporený programom Erasmus+.  Cieľom BIP je poskytnúť študentom a učiteľom vzácnu príležitosť podporiť rozvoj medzinárodného a interdisciplinárneho vzdelávania a vyučovania. Cieľom je tiež zabezpečiť vo vyučovaní a učení sa prístupy založené na virtuálnom aj osobnom stretnutí a na výzvach, aby sa študenti mohli zapojiť a pripraviť sa na konanie pri hľadaní riešení spoločenských výziev.

Hlavné témy BIP BETA!:

• Dobrá správa vecí verejných pre lepšiu spoločnosť.
  • Na kvalite života záleží – zníženie nerovnosti, uspokojenie potrieb spoločnosti.
  • Význam spolupráce zainteresovaných strán pri posilňovaní regionálneho (udržateľného) hospodárskeho rozvoja.
  • Územná spolupráca a podpora regionálneho a miestneho rozvoja.
  • Tvorivé myslenie pri riešení problémov regionálneho rozvoja.
  • Využívanie kolaboratívnych riešení ako nástroja verejnej správy.

BIP BETA! v sebe zahŕňala 5 dní osobnej interakcie medzi inštruktormi a účastníkmi v dňoch od 20. do 24. februára 2023. Počas týchto dní sa okrem tímovej práce v areáli Univerzity Pardubice realizovala aj 4 hodinová spoločná práca v triedach pri riešení úloh.

Od 27. februára 2023 pokračujú účastníci online stretnutiami s použitím nástrojov kreatívneho myslenia. V BIP BETA! sa kladie dôraz na praktickú tímovú prácu, hranie rolí a riešenie problémov. BIP zahŕňa tiež stretnutia zamerané na kontrolu úloh a spätnú väzbu.

Účastníci BIP BETA! sú v rámci kurzu oboznámení s týmito oblasťami:

• Moderné/inovatívne nástroje na podporu ekonomickej odolnosti.
  • Princípy dobrej správy vecí verejných.
  • Medzinárodné a kultúrne skúsenosti a spojenia.
  • Budovanie dôvery a kreativity.
  • Zručnosti tímovej práce.

Študenti, účastníci BIP BETA!, získajú po skončení kurzu (fyzickej a virtuálnej časti) 3 ECTS kredity. Počas fyzickej časti mali účastníci možnosť spoznávať krásnu Českú republiku - mestá Pardubice a Kutná Hora. Tiež mali príležitosť stretnúť sa a nadviazať kontakt so študentmi z iných univerzít a krajín.

Online stretnutia účastníkov sa konajú dvakrát týždenne počas troch týždňov po mobilite, od 27. februára do 17. marca 2023.

Študenti neplatia za účasť na kurze žiadne poplatky. Ich účasť na fyzickom stretnutí bola financovaná grantom z projektu Erasmus+. Účasť na kurze je zároveň účasťou na krátkodobej mobilite Erasmus+.

Ďalšia príležitosť zúčastniť sa podobného zmiešaného intenzívneho program je od 15. marca 2023. Hlavným organizátorom tohto BIP je Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějoviciach. Fyzická mobilita v trvaní 5 dní sa koná v Českých Budějoviciach od 24. do 28. apríla 2023. Virtuálna časť končí 24. mája 2023. V tomto BIP je teda virtuálna časť rozdelená na dve polovice - od 22. marca do 21. apríla 2023 a od 2. do 24. mája 2023.

Prihlasovanie študentov na BIP v Českých Budějoviciach je možné cez tento prihlasovací formulár.