Úspešná realizácia regionálneho turnaja First Lego League 2022 na FRI UNIZA

22. apríla 2022 sa na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA uskutočnil regionálny turnaj robotickej súťaže FIRST LEGO League. Ide o najväčšiu robotickú súťaž pre žiakov základných a stredných škôl vo veku od 9 do 16 rokov, ktorej hlavným cieľom je podpora vzdelávania v oblasti STEM. Do súťaže sa zapojilo 14 tímov zložených z približne 100 žiakov zo Žiliny, Martina, Bratislavy, Ružomberka, Púchova, Dubnice nad Váhom, Dolného Kubína a Horného Sŕnia.

Víťazom i zúčastneným žiakom srdečne blahoželáme a veríme, že sa budú aj naďalej s takým zápalom venovať oblasti IT. Poďakovanie patrí partnerom fakulty za finančnú i materiálnu podporu tohto podujatia, konkrétne spoločnostiam M2M Solutions, Scheidt&Bachmann SlovenskoICZ Slovakia.

Za skvelú organizáciu chceme poďakovať našim kolegyniam a kolegom v roliach hlavných organizátorov, rozhodcov, porotcov a študentom z FRIClubu. Tešíme sa na ďalší ročník.

Skvelý organizačný tím regionálneho turnaja First Lego League 2022:

Hlavní organizátori:

Ing. Veronika Olešnániková, PhD.; Ing. Michal Varga, PhD.; doc. Ing. Norbert Adamko, PhD.

Porotcovia/rozhodcovia:

Ing. Lukáš Formánek, PhD.; Ing. Michal Hodoň, PhD.; Ing. Miroslav Chochul; Ing. Marek Moravčík, PhD.; Ing. Martin Kontšek, PhD.

Študenti - pomocníci:

Natália Réveszová; Terézia Sliacka; Juraj Dobrovič; Marián Šotek a jeho skvelý tím študentov z FRI Club-u

Študenti z Rádia X (ďakujeme za hudbu a moderovanie):

Dalibor Kafka, Lenka Kotyrová, Kristián Rusnák, Dominika Rybárová

Ďakujeme!