Virtuálna učiteľská mobilita - prof. Anna Sobczyk-Kolbuch z Katowice Business University

Vzhľadom na pandémiu Covid-19 v súčasnosti nie sú možné učiteľské mobility programu Erasmus+, tak ako ich poznáme. Náhradným riešením sú virtuálne mobility, teda vyučovanie zo zahraničia online. Sme radi, že sa na našej fakulte táto možnosť využíva.

V týždni od 7. do 11. decembra 2020 je virtuálnym hosťom na našej fakulte prof. dr. Anna Sobczyk-Kolbuch, prodekanka pre zahraničné vzťahy, z Katowice Business University. Prednášky a cvičenia má v rámci predmetu "Výskum v manažmente". Katowice Business University (Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego) je novým partnerom našej fakulty. Bilaterálna zmluva pre Erasmus+ bola podpísaná pred rokom. Dvaja kolegovia z Katedry manažérskych teórií realizujú svoje virtuálne mobility u tohto partnera do konca tohto semestra.

V tomto roku majú vysokoškolskí učitelia na UNIZA možnosť prihlasovať sa na učiteľské mobility, virtuálne i fyzické, priebežne. Realizácia fyzických mobilít je samozrejme možná v závislosti od platných opatrení k pandémii Covid-19. Viac informácií poskytne prodekan pre zahraničné vzťahy, fakultný koordinátor Erasmus+, doc. Márton.