Začína sa tretia zmiešaná mobilita projektu SmartSoc

Projekt SmartSoc (Education of Future ICT Experts Based On Smart Society Needs) v pondelok 14. februára 2022 začína hlavnú udalosť svojho tretieho roku. Začne sa "SmartSoc Blended Mobility 2022". Zmiešaná mobilita je rozdelená na dve časti. Prvou je virtuálna mobilita, ktorá sa skončí 29. apríla 2022. Druhou bude workshop v kampuse Žilinskej univerzity v Žiline.

Počas tejto zmiešanej mobility projektu SmartSoc budú počas celého letného semestera spolupracovať študenti a učitelia z viac ako 10 európskych univerzít z 9 krajín. Hlavným cieľom zmiešanej mobility je tréning podnikateľských zručností študentov študijných programov zameraných na informačné a komunikačné technológie. Päťčlenné študentské tímy budú pracovať na podnikateľských plánoch svojich virtuálnych start-upov. Okrem toho sú v programe zmiešanej mobility aj prednášky zamerané na najnovšie trendy v oblasti informačných a komunikačných technológií, podnikanie, udržateľný rozvoj a interkulturálnu komunikáciu. Účastníci zmiešanej mobility tiež absolvujú tri semináre zamerané na Design Thinking.

Pripojenie a sledovanie slávnostného otvorenia zmiešanej mobility je možné cez platformu Microsoft Teams - link na pripojenie.