Získanie prestížneho ocenenia „Priateľ fakulty FOI“ za propagáciu a medzinárodnú spoluprácu

Fakulta organizácie a informatiky (FOI) vo Varaždíne, súčasť Záhrebskej univerzity, v piatok 15. decembra 2023 oslávila Deň fakulty na slávnostnom zhromaždení akademickej obce v budove Chorvátskeho národného divadla. Podujatia sa zúčastnil veľký počet študentov, pedagógov, nepedagogických zamestnancov, priemyselných partnerov a partnerských inštitúcií zo zahraničia. Fakulta s jednou z najdlhších tradícií vzdelávania IT odborníkov v Chorvátsku bola založená pred 61 rokmi ako Vyššia ekonomická škola. Na fakultu Záhrebskej univerzity sa transformovala v roku 1975. Veľkolepý ceremoniál v Chorvátskom národnom divadle sa niesol aj v znamení udeľovania ocenení, uznaní a ďakovných certifikátov študentom, učiteľom a nepedagogickým zamestnancom, ktorí svojou výnimočnosťou a aktivitou obohatili FOI a širšiu akademickú obec.

Ocenenie „Priateľ fakulty FOI“ za propagáciu a medzinárodnú spoluprácu s fakultou tento rok získal doc. Ing. Peter Márton, PhD., prodekan pre zahraničné vzťahy Fakulty riadenia a informatiky UNIZA. Kolegovi Peťovi srdečne blahoželáme a prajeme mu veľa ďalších úspechov pri budovaní kontaktov a rozširovaní ponuky zahraničných mobilít pre našich študentov a študentky.