1. Bezpečnosť ako aktuálna téma
a. Ako si začať budovať politiku bezpečnosti vo svojej školskej sieti a bezpečnostnú dokumentáciu.i. Čo to je a kde začať pre vypracovanie stratégie kybernetickej bezpečnosti, politiky bezpečnosti, aké sú minimálne bezpečnostné opatrenia, aké nástroje možno použiť?
ii. Čo hovorí zákon o kybernetickej bezpečnosti?
iii. Čo vyhláška národného bezpečnostného úradu?
iv. Ako pomáhajú frameworky a štandardy o bezpečnosti?
v. Čo možno aplikovať z CCNA security a Cybersecurity Operate.
b. Detekcia kybernetických bezpečnostných incidentov (open source nástroje pre IDS/IPS)c. Zabezpečenie siete pomocou firewallu (Fortinet...)
2.
Diskusia o pripravovaných témach na
jednodňové sieťové workshopy zastrešené v rámci IT akadémie:
o Tvorba bodovaných zadaní v programe PacketTracer pomocou rozšírenia Activity Wizard, best practice.
o Využitie emulačného nástroja GNS3 pre precvičovanie konfigurácie zariadení v sieťových topológiách a troubleshooting. Možnosti tvorby topológie z prvkov od viacerých výrobcov (Cisco, Mikrotik, Juniper, ..)
o Ako zvýšiť u študentov motiváciu pre počítačové siete, angažovanosť, aktivitu, a kritické myslenie. Skúsenosti z vyučovania.
o Ako si začať budovať politiku bezpečnosti vo svojej školskej sieti a bezpečnostnú dokumentáciu. Čo hovorí zákon o kybernetickej bezpečnosti, a vyhláška národného bezpečnostného úradu, ako pomáhajú framework-y a štandardy o bezpečnosti, a čo možno aplikovať z CCNA security a Cybersecurity Operate.
o Ako zefektívniť spoluprácu so študentami prostredníctvom zdieľania zdrojov, chatu, plánovania aktivít, analýzy aktivity, zdieľaného kalendára, fomulárov, poznámok, tvorby kanálov. Microsoft Teams - free licencia pre školy, a iné možnosti kolaboračných nástrojov použiteľných pre učiteľa a žiakov. Best practice.