Nominácie na študijné pobyty Erasmus+ pre akademický rok 2018/19

Dňa 24.04.2018 bolo rozhodnuté o nonimáciách študentov FRI na študentské mobility programu Erasmus+ pre akademický rok 2018/19.

Z FRI vycestuje v rámci programu Erasmus+ do zahraničia na študijný pobyt spolu 17 študentov. Sedem študentov strávi v zahraničí zimný semester, desať letný semester.

Aj tento rok je najžiadanejšou destinástináciou Fínsko. Bude tam študovať sedem študentov - piati v meste Jyväskylä (traja na JAMK a dvaja na University of Jyväskylä). Dvaja študenti pôjdu do Vaasy.

Traja študenti strávia mobilitu v Chorvátsku (University of Zagreb - jeden na Elektrotechnickej fakulte v Záhrebe a dvaja na Fakulte riadenia a informatiky vo Varaždine). Traja tiež vycestujú do Nemecka (TU Dresden, HTW Dresden, FH Aschafenburg).

Dvaja študenti budú študovať v Portugalsku (University of Porto), jeden v Španielsku (UP Valencia) a jeden v Českej republike (Univerzita Karlova).

Na štipendiách bude študentom vyplatených dohromady približne 40 tisíc Euro.