ONLINE PRENOS - IT čajovňa - Informatika na zemi, vo vesmíre a v roboautách

Pripravili sme pre Vás v poradí už druhú IT čajovňu s názvom Informatika na zemi, vo vesmíre a v roboautách. 18. mája o 10:00 h. sa v miestnosti RC 009 uskutoční prednáška Ing. Martina Handla – technického riaditeľa spoločnosti ARTIN a Ing. Jána Najvárka – CEO spoločnosti ARTIN. Online prenos prednášky môžete sledovať TU - ONLINE PRENOS. Svoje otázky môžete zasielať prostredníctvom stránky sli.do - kód 4261.

Dozviete sa akým spôsobom sa absolvent fakulty FRI dostal od informatiky pre robotické rameno používaného na International Space Station až k vývoju robotických vozidiel v Čechách a na Slovensku. Kam sa Roboauto tým za posledných 10 rokov vývoja dostal a čo plánuje v najbližšej budúcnosti. Prejdeme si históriu od malých vozidiel, ktoré súťažili a víťazili v súťaži Robotour, až po full-size vozidlo Hyundai i30 upravené na autonómne riadenie. Ukážeme si simuláciu riadenia v GTA, kde ladíme naše algoritmy. Preberieme si poslední vývoj self-drivingu vo svete. Prediskutujeme, čo všetko sa okolo nás zmení, keď budeme jazdiť v autonómnych vozidlách.

Martin Handl, technicky riaditeľ | ARTIN

Martin Handl vyštudoval Fakultu riadenia a informatiky na Žilinskej univerzite. Je spolumajiteľom spoločnosti ARTIN, ktorá vyvíja software pro globálne spoločnosti v oblasti telco, bankingu, insurance a automotive. V súčasnej dobe sa venuje sa programovému managementu a implementácii distribuovaných systémov. Počas svojej praxe sa podieľal na riadení a implementácii nadnárodných integračných projektov pre domácich aj zahraničných klientov.

Jan Najvárek, CEO | ARTIN

Jan Najvárek vyštudoval VUT Brno, kde získal doktorát z neurónových sítí. Je spoluzakladateľom spoločnosti ARTIN, ktorá vyvíja software pro globálne spoločnosti v oblasti telco, bankingu, insurance a automotive. Venuje sa problematike samo-riadiacich vozidiel od doby, kedy v súťaži DARPA Grand Challenge 2005 vozidlo Stanley získalo víťazstvo a u nás sa nič nedialo, a tak sa rozhodli to s kolegom Tomášom Ondráčkom to zmeniť…