Programátorský kurz pre francúzskych CNAM študentov na FRI UNIZA

V dňoch 7. – 18. mája sa na našej fakulte uskutočnilo v poradí už druhé školenie pre 16 poslucháčov štúdia školy Cnam Grand-Est (Francúzsko) zamerané na problematiku vývoja a implementácie zariadení, ktoré sú postavené na princípoch internetu vecí s podtitulom “IoT – from hardware to applications“.

V rámci školenia sa poslucháči dozvedeli, aké konkrétne kroky je potrebné podniknúť k tomu, aby si mohli realizovať svoj vlastný IoT systém. Na reálnych senzoroch, ktoré si sami zostavili, pracovali na riešení reálneho problému, pričom získali poznatky o tom, akým spôsobom funguje tá najnižšia i najvyššia vrstva IoT systému.

Poďakovanie patrí pracovníkom Katedry technickej kybernetiky za úspešnú realizáciu tohto podujatia.