ROBOTIKA po francúzsky na FRI UNIZA

V dňoch 7. - 11.1.2019 sa na našej fakulte uskutočnil workshop pre 14 francúzskych študentov z technickej vysokej školy Le CNAM en Grand Est. Počas svojho pobytu si študenti vyskúšali prácu s algoritmami umelej inteligencie, ktoré boli postavené na využití metód Deep Learning a neskôr sa zamerali na problematiku využitia i aplikácie technológie obnoviteľných energetických zdrojov.

V rámci workshopu si študenti zostrojili malé solárne robotické vozidielko, ktoré sa pokúsili riadiť tak, aby bolo schopné prejsť definovanú čiernu dráhu umiestnenú na bielom podklade. Nakoľko solárny panel ponúkol len obmedzené množstvo energie, študenti sa museli popasovať s optimalizáciou kódu tak, aby robot nielen prešiel vymedzenú dráhu, ale, aby ju prešiel čo najrýchlejšie.

Na záver workshopu súťažili o titul solárneho robotického šampióna fakulty. Ako sa im darilo, zistíte v krátkom videu: