Štipendiá na pobyty v Rakúsku

V rámci programu Akcia Rakúsko – Slovensko, spolupráca vo vede a vzdelávaní, je aktuálne otvorená ďalšia výzva na predkladanie žiadostí o štipendiá na pobyty v Rakúsku, a to v nasledujúcich kategóriách:

·  Štipendiá Ernsta Macha Akcie pre doktorandov,

·  Výskumné štipendiá Akcie pre postdoktorandov,

·  Štipendiá Akcie pre diplomantov,

·  Štipendiá Akcie na letné jazykové školy (o štipendiá na letné jazykové školy sa v roku 2018 môžu uchádzať uchádzači z prírodovedných odborov).

V kategórii Štipendiá Akcie na krátkodobé pobyty (1 – 3 dni) sa prijímajú žiadosti priebežne.

Základný harmonogram tejto výzvy je:

-  Uzávierka na predkladanie žiadostí: 15. 3. 2018

-  Výber štipendistov: začiatok mája

O štipendium sa môžu uchádzať študenti, doktorandi a postdoktorandi zo štátnych a verejných vysokých škôl na Slovensku a zo Slovenskej akadémie vied.

V prípade projektov Akcie Rakúsko – Slovensko sa možno uchádzať o financovanie nasledujúcich aktivít:

·  spoluprácu mladých výskumníkov,

·  podporu doktorátov pod dvojitým vedením,

·  realizáciu spoločných odborných školení, ako aj školení v oblasti soft-skills,

·  prednáškové cykly vynikajúcich vedeckých pracovníkov.

Základný harmonogram tejto výzvy je:

-  Uzávierka na predkladanie žiadostí: 15. 3. 2018

-  Schvaľovanie projektov: začiatok mája

Podrobnosti o programe a podávaní žiadostí môžu záujemcovia nájsť na stránke www.aktion.saia.sk , pričom záujemca môže využiť aj konzultácie a poradenstvo v 5 pracoviskách SAIA na Slovensku (http://www.saia.sk/sk/pages/kontakty/pracoviska-saia-v-bratislave-a-v-regionoch).