Tretí žilinský Missing Maps Mapathon

Pozývame Vás na tretiu mapovačku (mapathon) v Žiline. Prvé dva mapathony sa konali priamo na Fakulte riadenia a informatiky. Tretí bude v kaviarni Novej synagógy v centre mesta (oproti Hlavnej pošte a bývalej budovy A našej univerzity). 

Počas mapathonu sa účastníci venujú digitálnemu mapovaniu neobjavených miest (tzv. Missing maps) na svete. Používajú pritom open source nástroje v online prostredí OpenStreetMap, pomocou ktorých vytvárajú mapové vrstvy budov a ciest na podklade satelitných snímok. Úplní začiatočníci sa môžu naučiť pracovať s mapovým editorom a skúsenejší užívatelia môžu využívať pokročilejšie online nástroje.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET klub č. 962 pre medzinárodnú humanitárnu organizáciu Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontières. Výstupy z mapathonov pomáhajú lekárskym tímom v oblastiach, ktoré sú najviac ohrozené krízami.

Mapovačka sa uskutoční vo štvrtok 21. februára 2018 od 16:00 do 19:00 h. Vstupné je 3 eurá a takto vyzbierané peniaze budú k dispozícii Lekárom bez hraníc. Je potrebné si priniesť vlastný notebook a odporúčame aj myš pre lepšiu vektorizáciu územia. Prosíme vážnych záujemcov o registráciu cez prihlasovací formulár v Eventbrite.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, prosím vytvorte si ho.
 

0
študentov
0
učiteľov
0
partnerov

Partneri FRI

Projekty FRI