Začiatkom júla (9.7. – 13.7.) prebehol prvý ročník letnej školy Buď manažér organizovaný Katedrou manažérskych teórií. 25 šikovných stredoškolákov úspešne absolvovalo množstvo zaujímavých praktických workshopov. Srdečne im blahoželáme a tešíme sa na nových účastníkov v druhom ročníku.
Vyhrali sme vďaka Vám a Vašim hlasom. Výhru sme s radosťou venovali tým, ktorí to potrebujú viac ako my. Denné centrum Frézia sa tak môže tešiť z nového automobilu Volkswagen up! Prajeme veľa spokojných kilometrov :) Poďakovať by sme sa chceli Nadácii Volkswagen nielen za toto podujatie #PomáhameĎalej #Regióny, ale predovšetkým za našu dlhoročnú úspešnú spoluprácu, prostredníctvom ktorej podporujeme robotiku na stredných a základných školách :)
Pozývame Vás na prednášky kolegov z Francúzska a Ukrajiny. Prednášky sa budú konať 25. júla 2018 o 10:00 h v miestnosti RA201.
Prednášajúcimi budú kolegovia prof. Igor Lukyanchuk a doc. Anais Sene z University of Picardie, Amiens. Obaja prídu na FRI UNIZA v rámci riešenia bilaterálneho projektu APVV “Multilevel logic units for neuromorphic computing". Názov ich prednášky: "Development of memory multi-level cells".
Prednášať bude aj Dr. Iryna Piestova z Scientific Centre for Aerospace Research of the Earth,
Kyjev. Téma jej prednášky je "Geoinformation Technology and Remote Sensing
applications". Kolegyňa je na FRI UNIZA v rámci grantu Národného štipendijného programu SR.
Ústav celoživotného vzdelávania UNIZA organizuje ďalší cyklus vzdelávania v oblasti inžinierskej pedagogiky. Je určený všetkým vysokoškolským učiteľom UNIZA.
Vzdelávanie je organizované formou lektorských interaktívnych prednášok, workshopov, tréningov a moderovaných diskusií so skúsenými vysokoškolskými učiteľmi UNIZA.
Prihlásiť sa je možné do 7. septembra 2018 prostredníctvom elektronického formulára zverejneného na stránkach ÚCV UNIZA.
Úvodný workshop sa uskutoční dňa 21. septembra 2018. Program je hradený z prostriedkov UNIZA.
Náš študent Róbert Vašek je v súčasnosti na stáži v CERN-e, kde sa venuje návrhu a vývoju dynamického poskytovania zdieľaných úložísk CephFS pre kontajnerové systémy (Kubernetes, Docker Swarm, Mesos/DCOS) a integrácii s OpenStack Manila.
Dáta vyprodukované detektormi častíc, urýchľovačmi, ale aj používateľmi ročne presahujú objem 50 petabajtov a ich efektívne spracovanie je jednou z mnohých výziev, ktorým musia dátové centrá CERN-u čeliť. V posledných rokoch sa veľké časti tejto infraštruktúry presunuli na virtualizačné a kontajnerové technológie, ktoré významne napomáhajú škálovateľnosti a správe dostupných prostriedkov. Prioritou ostáva výkon, preto sa kladie veľký dôraz na správnu integráciu a vývoj týchto technológií.
Róbert Vašek vo svojom článku na techblogu CERN-u v skratke popísal princíp
protokolu CSI a implementáciu ovládača súborového systému Ceph využívajúceho
tento protokol. Záujemcovia si môžu prečítať článok tu. Róbertovi prajeme veľa úspechov na stáži a Vám príjemné čítanie.
Tento týždeň odštartovala na našej fakulte Letná škola Buď manažér, ktorú organizuje Katedra manažérskych teórií. Veríme, že pripravené prednášky a workshopy sa budú účastníkom páčiť.
V mesiaci jún naša fakulta uzatvorila nové partnerstvá so spoločnosťami IBM, AUTOCONT a ARTIN. Veríme, že naštartovaná spolupráca sa bude prehlbovať a našim zamestnancom i študentom prinesie nové príležitosti.
V rámci predmetu Vývoj pokročilých aplikácií prebiehala tento semester súťaž o najlepšiu semestrálnu prácu v spolupráci so spoločnosťou Davinci Software. Víťazom súťaže sa stal študent Juraj Haluška so svojou prácou Webová aplikácia eJazdy, ktorý získal OCJP certifikát of firmy Davinci. Študentovi srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov. Poďakovať by sme sa chceli aj vyučujúcemu Ing. Jozefovi Kostolnému, PhD.
za zabezpečovanie tohto zaujímavého predmetu, počas ktorého si mali
možnosť študenti vypočuť prednášky odborníkov z IT spoločností Siemens,
Scheidt&Bachmann, Softec, Madeo a Davinci Software.
V dňoch 2. až 4. júla sa v priestoroch fakulty uskutoční 10. ročník konferencie o otvorenom softvéri a jeho aplikáciach OSSConf 2018. Na konferencii sa uskutočnia rôzne tradičné aj netradičné prednášky, napr. netradičné použitie TeX-u ako fénu s termostatom, resp. plánovanie viacdňových cyklotúr. Konferencia je bezplatná, preto aj Vy neváhajte sa prísť naučiť ako vyvýjať softvér a umiestniť ho na GitHub, prípadne ovládať arduino. Program konferencie nájdete na stránke http://ossconf.soit.sk/index.php.
V článku nájdete dôležité informácie o nových pravidlách na používanie študentských mailov.
Some text in the modal.